Fire Land Server

güzel sserver


  Map Editör:Roller Coaster Generatör

  Paylaş
  avatar
  -HaYLaZ-

  Mesaj Sayısı : 11
  Kayıt tarihi : 24/09/10

  Map Editör:Roller Coaster Generatör

  Mesaj  -HaYLaZ- Bir Cuma Eyl. 24, 2010 11:27 pm

  Nedir ?
  RCG (Roller Coaster Generator) ile tekrar eden objeler oluşturabilirsiniz. Bu sayede çeşitli kıvrımlar, rampalar vb. yapabilirsiniz.

  Gerekenler
  Multi Theft Auto 1.0.3
  Multi Theft Auto Resources r596+ editor

  Kurulum
  Öncelikle buraya tıklayarak listeden RCG nin son versiyonunu indirin. İndirdiğiniz zip dosyasının içindekileri MTA nın kurulu olduğu dizinde bulunan server\mods\deathmatch\resources dizinine atın. Örnek olarak MTAnın dizinini değiştirmeden kurduysanız dizin adresi şöyle olmalı: C:\Program Files\MTA San Andreas\server\mods\deathmatch\resources. Zipten çıkması gereken klasörler şöyle: rcg, rcg_core, rcg_editor

  Dosyaları gereken klasöre attıktan sonra MTA yı açın ve Map Editor e tıklayarak editörü açın. Map editör açıldıktan sonra ilk olarak yapmanız gerek klavyeden F tuşuna basıp yukardaki simgelerden Definitions simgesine tıklamak olacak. simgenin resmi aşağıdaki gibidir.


  Daha sonra listede rcg ye tıklayıp add butonuna basın ki aktif olsun.


  OK butonuna tıklayın ve Definitions penceresini kapatın.


  Kullanım
  Map editör açıkken F tuluşa basın ve Radarın altındaki butonların üstüne mouse ile gelin


  Butonların üstündeyken mouse un ortasındaki topu aşağı yada yukarı çevirin. RCG nin simgelerini orda göreceksiniz.


  Önce Control Pointe tıklayıp bir obje seçin ve istediğiniz bir yere koyun. sonra Control Pointe tekrar tıklayın ve bir obje koyun. bu iki obje sizin başlangıç ve bitiş objelerinizdir.

  Bu iki objeyi bir birine birleştirmek için Radarın altından Track'e tıklayın ve Control Point Startın yanındaki Browsedan objenizi seçin bu obje Roller Coasterın nerden başlayacağını belirtmiş oluyor. Control Point Endin yanındaki Browsedan da nerden biticeğini seçtikten Object Number a kaç defa kopyalayacağını yazıp OK dediğinizde Roller Coaster'ınız hazır olucak.

  Tuşlar
  Control Point Start veya End seçiliyken Page Down veya Page Up tuşları ile Etki alanlarını genişletebilir yada daraltabilirsiniz.


  Kolay Gelsin.

   Forum Saati Çarş. Şub. 21, 2018 3:32 pm